Kolejny pokaz spektaklu „Jaskinia”

Kolejny pokaz spektaklu „Jaskinia”

Zapraszamy na kolejny występ Teatru Bez Maski!

Rok Zbigniewa Herberta powoli dobiega końca – dlatego też jest to wyjątkowa okazja na obejrzenie spektaklu na podstawie jego twórczości, zanim się jeszcze nie skończył!

„Jaskinia” to spektakl poetycki, oparty na twórczości Zbigniewa Herberta. W scenariuszu wykorzystano fragmenty sztuki scenicznej p.t. „Jaskinia filozofów”, utwory liryczne poety z różnych okresów jego twórczości oraz krótkie opowiadania z tomu „Król mrówek”.

Spektakl przenosi widza w czasy starożytnej Grecji, do epoki współczesnej Sokratesowi i Platonowi, oraz na Olimp, w mityczny świat greckich bogów. Jest jednocześnie bardzo silnie nacechowany odniesieniami do współczesności, dnia dzisiejszego, do nas samych tu i teraz.

Spektakl „Jaskinia”, jak cała twórczość Zbigniewa Herberta, odnosi się do problemów związanych z kulturą masową, niepokojem wojennym, upadkiem wartości, rozpadem cywilizacji, poszukiwaniem Boga czy niepokojem „czasów końca”. Ludzkość na podobnym rozstaju dróg już się kiedyś znajdowała – sztuka daje nam możliwość odkryć te wydarzenia i wyciągnąć z nich aktualne wnioski.

Reżyseria i scenariusz: Przemysław Gąsiorowicz

Obsada: Elżbieta Redko, Aleksandra Machniak, Paulina Tyszczuk, Monika Zgierska, Karolina Deptuś, Roksana Wawryniuk, Katarzyna Proć, Iwona Kosior, Krzysztof Petkowicz, Grzegorz Popiołek, Przemysław Mrowiński

Termin:
11 XI 2018, godz. 18:00,

Dom Kultury LSM – ul. Konrada Wallenroda 4A, Lublin

Wstęp wolny.

Copyright