Krzysztof Petkowicz

Krzysztof Petkowicz

Aktor, scenarzysta, reżyser, licencjonowany teatrolog, poeta.

Absolwent Wiedzy o Teatrze KUL oraz „Szkoły Mistrzów” Uniwersytetu Warszawskiego.

Debiutował na scenie festiwalu OFF d’Avignon we Francji w spektaklu „Bruzda” (Sillon) w reżyserii Leszka Mądzika. Należy do zespołu aktorskiego Sceny Plastycznej KUL, Teatru Bez Maski (także jego dramaturg i dyrektor artystyczny) i Teatru System. Członek Lubelskiego Stowarzyszenia Filmowego oraz Instytutu Teatru Alternatywnego. 

Jest autorem spektakli: 

  • “W Brzozowym Gaju” (Teatr Bez Maski, Pałac Zamoyskich w Kozłówce, 2022)
  • “Numer 4859” (Teatr System, Centrum Spotkania Kultur, 2022) 
  • “MiędzyTekst” (Piknik Dzielnicowy na Sławinku, 2023) 
  • “Nieudolny A.” (Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach, 2023)
  • “Paweł i Gaweł, czyli wojna teatralno – teatralna” (Teatr Bez Maski, Dom Kultury LSM, 2023)

Twórca pełnometrażowego dubbingu do filmu „The Room” (reż. Tommy Wiseau) przygotowanego na specjalne zlecenie przeglądu kina klasy B „Najlepsze z najgorszych” i wyświetlanego w najważniejszych kinach studyjnych w Polsce. Od wielu lat aktywny uczestnik festiwalu 48 Hours Film Project (nagroda za Najlepszy Film podczas edycji w Bielsku-Białej w 2023 roku). 

W swojej pracy łączy aktorstwo, reżyserię, scenopisarstwo, produkcję oraz edukację kulturalną. Współpracuje z profesjonalistami oraz amatorami sztuki filmowej i teatralnej, łącząc różne środowiska. Prowadził warsztaty ze scenopisarstwa, aktorstwa, improwizacji, dubbingu czy emisji głosu.

Interesuje się szeroko rozumianą popkulturą, ale również teatrem i kinem autorskim i niezależnym. Lubi sztukę z zacięciem metafizycznym, która głęboko eksploruje relację jednostki z otaczającym ją Wszechświatem, będącym często w opozycji do niego.

Copyright