Spektakl „Pilecki.Raport”

Spektakl „Pilecki.Raport”

Wstrząsający. Prawdziwy. Dokładny. Dokument Witolda Pileckiego. O Auschwitz. O Polakach. O Niemcach. O życiu. O śmierci. O cierpieniu. O strachu, walce, konspiracji i przetrwaniu.

W spektaklu mówimy słowami Pileckiego. Powracamy do wydarzeń przerażającego Oświęcimia. Wnikamy w powykrzywiane człowieczeństwo, brutalnie dotknięte zdziczeniem. Za wszelką cenę trwamy przy resztkach wrażliwości, nie popadając w nieczułą bierność i pozbawioną przyszłości obojętność. Trzymamy się człowieka, mimo że od niego (jego bezdusznej postaci) właśnie chcemy uciec jak najdalej.

Spektakl to wędrówka w przeszłość. Ale im głębiej się cofamy, tym bardziej rysujemy smutny obraz dzisiejszego świata – tych miejsc, w których brat zabija brata, w których następuje podział na tych co żyć mogą i na tych co żyć nie powinni, w których śmierć przychodzi bez słów, nocą, metodycznie zabierając niewinnych.

Spektakl Pilecki. Raport. to świadectwa przeżycia nadziei w człowieku poddanym promieniowaniu nienawiści i okrucieństwa, to krzyk wiary w ludzką czułość, dobro i współodczuwanie. To opowieść o bohaterze. O Witoldzie Pileckim. O jego sile i poświęceniu.

Reżyseria – Marcin Wąsowski

Scenografia i kostiumy – Marta Zbańska

Obsada – Michał Łysiak, Krzysztof Petkowicz, Sylwia Baran, Grzegorz Popiołek, Marlena Żukowska, Oliwia Iskra,
Urszula Kasprzak-Wąsowska

Czas trwania – 80 minut

Miejsce i czas – Centrum Spotkania Kultur, sala „Klub Muzyczny”, 19 maja godz. 19:00

Spektakl przeznaczony dla widzów o wieku powyżej 15 roku życia.

UWAGA: Brak wolnych miejsc na pokaz premierowy. Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia oraz Teatru Bez Maski i obejrzenia spektaklu podczas kolejnych pokazów.

Copyright